Image for HSM3-6.4-30-1 is not available
HSM3-6.4-30-1
DigiKey Part Number
HSM3-6.4-30-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSM3-6.4-30-1
Description
HEX STANDOFF M3 NYLON 30MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded M3 Nylon, Brass Insert 1.181" (30.00mm) Natural
EDA/CAD Models
HSM3-6.4-30-1 Models
Category
Screw, Thread Size
Mfr
Diameter - Outside
0.252" (6.40mm) Hex
Series
Between Board Height
1.181" (30.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Overall
1.181" (30.00mm)