50M100150N020
DigiKey Part Number
145-50M100150N020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
50M100150N020
Description
MACH SCREW PAN SLOTTED M10X1.5
Detailed Description
M10x1.5 Pan Head Machine Screw Slotted Drive Nylon
EDA/CAD Models
50M100150N020 Models
Category
Drive Type
Slotted
Thread Size
M10x1.5
Series
Head Diameter
0.787" (20.00mm)
Length - Below Head
0.787" (20.00mm)
Length - Overall
1.024" (26.00mm)