36M35MF010
DigiKey Part Number
145-36M35MF010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
36M35MF010
Description
HEX STANDOFF M3.5X0.6 NYLON 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded M3.5x0.6 Nylon 0.394" (10.00mm) Natural
Category
Screw, Thread Size
Mfr
Diameter - Outside
0.236" (6.00mm) Hex
Series
Between Board Height
0.394" (10.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Overall
0.644" (16.35mm)