27QB625375N
DigiKey Part Number
RPC6980-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
27QB625375N
Description
BARBED FASTENER NYLON NRTL 2PCS
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Barbed Fastener (2 Piece) 0.346" ~ 0.500" (8.79mm ~ 12.70mm) Grip Range Nylon
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
27QB625375N Models
Category
Rivet Length
0.343" (8.71mm)
Manufacturer
Essentra Components
Head Diameter
0.625" (15.88mm)
Series
Hole Diameter
0.250" (6.35mm) 1/4"
Packaging
Bulk
Grip Range
0.346" ~ 0.500" (8.79mm ~ 12.70mm)