27LED2SP0250
DigiKey Part Number
145-27LED2SP0250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
27LED2SP0250
Description
LED HOLDER 1.42MM LEDS - -
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.42mm LEDs LED Standoff 0.250" (6.35mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
27LED2SP0250 Models
Category
Length
0.250" (6.35mm)
Manufacturer
Essentra Components
LED
1.42mm LEDs