27KY2500468
DigiKey Part Number
RPC7090-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
27KY2500468
Description
MOUNTING BUTTON NYLON NATURAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mounting Button Grip Range Nylon
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
27KY2500468 Models
Category
Type
Mounting Button
Manufacturer
Essentra Components
Head Diameter
0.500" (12.70mm) 1/2"
Series
Hole Diameter
0.250" (6.35mm) 1/4"