27KY1560375
DigiKey Part Number
RPC7123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
27KY1560375
Description
MOUNTING BUTTON NYLON NATURAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mounting Button 0.375" (9.53mm) 3/8" Grip Range Nylon
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
27KY1560375 Models
Category
Head Diameter
0.312" (7.92mm)
Manufacturer
Essentra Components
Hole Diameter
0.156" (3.96mm)
Series
Grip Range
0.375" (9.53mm) 3/8"