27KY1560343
DigiKey Part Number
RPC7124-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
27KY1560343
Description
MOUNTING BUTTON NYLON NATURAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mounting Button Grip Range Nylon
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
27KY1560343 Models
Category
Type
Mounting Button
Manufacturer
Essentra Components
Head Diameter
0.312" (7.92mm)
Series
Hole Diameter
0.156" (3.96mm)