22MP02502
DigiKey Part Number
RPC7251-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22MP02502
Description
BUSHING 0.125" PA66 BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circular - 0.250" (6.35mm) Bushing 0.125" (3.18mm) Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
22MP02502 Models
Category
Panel Thickness
0.062" (1.57mm)
Manufacturer
Essentra Components
Panel Cutout Dimensions
Circular - 0.250" (6.35mm)
Series
Diameter - Inside
0.125" (3.18mm)