14MMHTSP025
DigiKey Part Number
145-14MMHTSP025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14MMHTSP025
Description
HEX STANDOFF M4 NYLON 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded M4 Nylon 0.984" (25.00mm) Natural
Category
Screw, Thread Size
Mfr
Diameter - Outside
0.236" (6.00mm) Hex
Series
Between Board Height
0.984" (25.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Overall
0.984" (25.00mm)