13RS075074
DigiKey Part Number
145-13RS075074-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13RS075074
Description
ROUND SPACER NYLON 3/4"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded Nylon 0.750" (19.05mm) 3/4" Natural
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
13RS075074 Models
Category
Gender
Female, Female
Mfr
Diameter - Inside
0.194" (4.93mm)
Series
Diameter - Outside
0.750" (19.05mm) 3/4"
Packaging
Bulk
Between Board Height
0.750" (19.05mm) 3/4"
Part Status
Active
Length - Overall
0.750" (19.05mm) 3/4"