13RS075018
DigiKey Part Number
145-13RS075018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13RS075018
Description
ROUND SPACER NYLON 11.10MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded Nylon 0.437" (11.10mm) Natural
EDA/CAD Models
13RS075018 Models
Category
Gender
Female, Female
Mfr
Diameter - Outside
0.750" (19.05mm) 3/4"
Series
Between Board Height
0.437" (11.10mm)
Packaging
Bulk
Length - Overall
0.437" (11.10mm)