13RS071828
DigiKey Part Number
145-13RS071828-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13RS071828
Description
ROUND SPACER NYLON 7.14MM
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded Nylon 0.281" (7.14mm) Natural
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
13RS071828 Models
Category
Gender
Female, Female
Mfr
Diameter - Inside
0.526" (13.36mm)
Series
Diameter - Outside
0.718" (18.24mm)
Between Board Height
0.281" (7.14mm)
Part Status
Active
Length - Overall
0.281" (7.14mm)