13RS050048
DigiKey Part Number
145-13RS050048-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13RS050048
Description
ROUND SPACER NYLON 11.76MM
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded Nylon 0.463" (11.76mm) Natural
Category
Gender
Female, Female
Mfr
Diameter - Outside
0.500" (12.70mm) 1/2"
Series
Between Board Height
0.463" (11.76mm)
Length - Overall
0.463" (11.76mm)