13RS040675
DigiKey Part Number
145-13RS040675-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13RS040675
Description
ROUND SPACER NYLON 3/8"
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded Nylon 0.375" (9.53mm) 3/8" Natural
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
13RS040675 Models
Category
Gender
Female, Female
Mfr
Diameter - Outside
0.406" (10.31mm)
Series
Between Board Height
0.375" (9.53mm) 3/8"
Length - Overall
0.375" (9.53mm) 3/8"