Image for 13RS027541B is not available
13RS027541B
DigiKey Part Number
145-13RS027541B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13RS027541B
Description
ROUND SPACER, .185 ID, .275 OD,
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded #8 Nylon 0.091" (2.30mm) Black
Category
Screw, Thread Size
Mfr
Diameter - Inside
0.185" (4.70mm)
Diameter - Outside
0.275" (6.99mm)
Part Status
Active
Between Board Height
0.091" (2.30mm)
Type
Length - Overall
0.091" (2.30mm)