Image for 13RS025043B is not available
13RS025043B
DigiKey Part Number
145-13RS025043B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13RS025043B
Description
ROUND SPACER, .142 ID, .250 OD,
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded #6 Nylon 0.410" (10.41mm) Black
Category
Screw, Thread Size
Mfr
Diameter - Inside
0.142" (3.60mm)
Diameter - Outside
0.250" (6.35mm) 1/4"
Part Status
Active
Between Board Height
0.410" (10.41mm)
Type
Length - Overall
0.409" (10.40mm)