13RS025023
DigiKey Part Number
145-13RS025023-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13RS025023
Description
ROUND SPACER NYLON 7.52MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded Nylon 0.296" (7.52mm) Natural
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
13RS025023 Models
Category
Gender
Female, Female
Mfr
Diameter - Inside
0.134" (3.40mm)
Series
Diameter - Outside
0.250" (6.35mm) 1/4"
Packaging
Bulk
Between Board Height
0.296" (7.52mm)
Part Status
Active
Length - Overall
0.296" (7.52mm)