Image for 011032T175 is not available
011032T175
DigiKey Part Number
011032T175-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
011032T175
Description
SET SCREW SOCKET HEAD 10-32 T
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
#10-32 Hex Drive Nylon
Category
Drive Type
Hex
Manufacturer
Essentra Components
Thread Size
#10-32
Series
Head Height
0.100" (2.54mm)
Packaging
Bulk
Length - Overall
1.750" (44.45mm)