SG7050CAN 25.000000M-TLGAB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
EPSON
In Stock: 1.217
Datasheet
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
SG7050CAN 25.000000M-TLGAB
DigiKey Part Number
SG7050CAN25.000000M-TLGAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050CAN 25.000000M-TLGAB
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
30mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)