SG5032CAN 27.000000M-TJGA0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
27 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
SG5032CAN 27.000000M-TJGA0
DigiKey Part Number
114-SG5032CAN27.000000M-TJGA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG5032CAN 27.000000M-TJGA0
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
2.2mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
2.7µA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V