SG2016CAN 19.2000M-TDBAB
DigiKey Part Number
114-SG2016CAN19.2000M-TDBAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG2016CAN 19.2000M-TDBAB
Description
XTAL OSC XO 19.2000MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
1.8mA
Packaging
Bulk
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
2.7µA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V