Image for SG-8002LB 14.3180M-PCML0 is not available
SG-8002LB 14.3180M-PCML0
DigiKey Part Number
SG-8002LB14.3180M-PCML0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8002LB 14.3180M-PCML0
Description
XTAL OSC XO 14.3180MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
14.318 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SOJ, 2.54mm pitch
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
28mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SOJ, 2.54mm pitch
Type
Supplier Device Package
4-SOJ
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.110" W (5.00mm x 2.80mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
16mA