SG-8002LB 1.8432M-PHMB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Image for SG-8002LB 1.8432M-PHMB is not available
SG-8002LB 1.8432M-PHMB
DigiKey Part Number
SG-8002LB1.8432M-PHMB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8002LB 1.8432M-PHMB
Description
XTAL OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
1.8432 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 5V Enable/Disable 4-SOJ, 2.54mm pitch
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
45mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SOJ, 2.54mm pitch
Type
Supplier Device Package
4-SOJ
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.110" W (5.00mm x 2.80mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
30mA