SG-615PH 32.7680MC0
DigiKey Part Number
SE2338TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-615PH 32.7680MC0
Description
XTAL OSC XO 32.7680MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
32.768 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 5V Enable/Disable 4-SOJ, 5.08mm pitch
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Type
Supplier Device Package
4-SOJ
Frequency
Size / Dimension
0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
28mA