SG-615P 25.0000MB3
DigiKey Part Number
SE3620TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-615P 25.0000MB3
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS TTL
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS, TTL Oscillator 5V Enable/Disable 4-SOJ, 5.08mm pitch
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
23mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Type
Supplier Device Package
4-SOJ
Frequency
Size / Dimension
0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)
Output
CMOS, TTL
Current - Supply (Disable) (Max)
12mA