SG-310SCF 36.0000MB3 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
36 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
SG-310SCF 36.0000MB3
DigiKey Part Number
SG-310SCF36.0000MB3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-310SCF 36.0000MB3
Description
XTAL OSC XO 36.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
4.5mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)