SG-210STF 16.3840MY3
DigiKey Part Number
SG-210STF16.3840MY3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-210STF 16.3840MY3
Description
XTAL OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
16.384 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
1.8mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)