B84142A0180S081
DigiKey Part Number
B84142A0180S081-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84142A0180S081
Description
LINE FLTR 800VDC 180A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 180 A 1000V (1kV) 50 ~ 60Hz Two Stage Terminal Post
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B84142A0180S081 Models
Category
Current
180 A
Manufacturer
TDK
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Series
Applications
Converter
Packaging
Bulk
Approval Agency
cUL, cUR, UL,UR
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Single Phase
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Two Stage
Termination Style
Terminal Post
Voltage - Rated DC
1000V (1kV)