B82141A1273K009
DigiKey Part Number
B82141A1273K009-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82141A1273K009
Description
FIXED IND 27UH 315MA 1 OHM TH
Customer Reference
Detailed Description
27 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 315 mA 1Ohm Max Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82141A1273K009 Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1Ohm Max
Series
Q @ Freq
55 @ 2.52MHz
Packaging
Tape & Box (TB)
Frequency - Self Resonant
315MHz
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)