Image for B78108T3821K is not available
B78108T3821K
DigiKey Part Number
B78108T3821K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B78108T3821K
Description
FIXED IND 820NH 500MA 550 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
820 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 550mOhm Max Axial
DC Resistance (DCR)
550mOhm Max
Series
Q @ Freq
35 @ 25.2MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
230MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)