B78108T1823K000
DigiKey Part Number
B78108T1823K000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B78108T1823K000
Description
FIXED IND 82UH 90MA 11.5 OHM TH
Customer Reference
Detailed Description
82 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 90 mA 11.5Ohm Max Axial
DC Resistance (DCR)
11.5Ohm Max
Series
Q @ Freq
60 @ 2.52MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
14MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)