B72650M0231K072
DigiKey Part Number
495-B72650M0231K072TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B72650M0231K072CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B72650M0231K072DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B72650M0231K072
Description
VARISTOR 400A 2SMD JLEAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
400 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 3225 (8063 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B72650M0231K072 Models
Category
Maximum DC Volts
300 V
Current - Surge
400 A
Series
Energy
7.2J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum AC Volts
230 V