B57550G1502H000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 2.337
Datasheet
NTC Thermistor 5k Bead, Glass
NTC Thermistor 5k Bead, Glass
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
B57550G1502H000
DigiKey Part Number
495-B57550G1502H000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57550G1502H000
Description
THERMISTOR NTC 5KOHM BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B57550G1502H000 Models
Category
B25/85
3483K
Manufacturer
TDK
B25/100
3497K
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 300°C
Packaging
Bulk
Power - Max
32 mW
Part Status
Active
Length - Lead Wire
2.80" (71.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
5k
Mounting Type
Through Hole
Resistance Tolerance
±3%
Package / Case
Bead, Glass
B Value Tolerance
±1%