B37950K3103K062 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 5.234
Datasheet
Image for B37950K3103K062 is not available
B37950K3103K062
DigiKey Part Number
B37950K3103K062-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B37950K3103K062
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)