B32521N8333M000
DigiKey Part Number
495-4117-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32521N8333M000
Description
CAP FILM 0.033UF 20% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF Film Capacitor 200V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B32521N8333M000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
630V