B32021A3682K289 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | B32021A3682K289-ND - Tape & Box (TB) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B32021A3682K289 |
Description | CAP FILM 6800PF 10% 300VAC RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6800 pF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B32021A3682K289 Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 110°C |
Mfr | Mounting Type Through Hole |
Series | Package / Case |
Packaging Tape & Box (TB) | Size / Dimension 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm) |
Capacitance | Termination PC Pins |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.394" (10.00mm) |
Voltage Rating - AC 300V | Applications EMI, RFI Suppression |