FBG20N18BC
FBG20N18BC
FBG20N18BC
DigiKey Part Number
4107-FBG20N18BC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBG20N18BC
Description
GAN FET HEMT200V18A COTS 4FSMD-B
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 100 V 18 A 4-SMD
Category
Voltage - Test
100 V
Manufacturer
EPC Space, LLC
Current - Test
18 A
Series
Voltage - Rated
200 V