CV-10-900-50-P1
DigiKey Part Number
3831-CV-10-900-50-P1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CV-10-900-50-P1
Description
Cable IPEX Cabline V 10-10 Pos.
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 2.95' (900.00mm)
Category
Pitch - Connector
0.016" (0.40mm)
Manufacturer
ElectronAix
Pitch - Cable
0.016" (0.40mm)
Series
Length
2.95' (900.00mm)