CCAII-50-600-50-RN
DigiKey Part Number
3831-CCAII-50-600-50-RN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCAII-50-600-50-RN
Description
IPEX CABLINE-CCAII CABLE 1:N
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Plug 1.97' (600.00mm)
Category
Pitch - Cable
0.016" (0.40mm)
Length
1.97' (600.00mm)
Number of Positions
50
Number of Rows
50
Pitch - Connector
0.016" (0.40mm)