CCA-60-300-50-RN
DigiKey Part Number
3831-CCA-60-300-50-RN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCA-60-300-50-RN
Description
IPEX CABLINE-CCA CABLE 1:N
Customer Reference
Detailed Description
60 Position Cable Assembly Rectangular Plug 0.984' (300.00mm, 11.81")
Category
Pitch - Cable
0.016" (0.40mm)
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions
60
Number of Rows
60
Pitch - Connector
0.016" (0.40mm)