ETL54J104
DigiKey Part Number
5082-ETL54J104-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETL54J104
Description
THERMISTOR, EPOXY, 100K OHM 5% 1
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 100k Bead, Epoxy
Category
Resistance Tolerance
±5%
Manufacturer
EI Sensor Technologies
B0/50
4142K
Series
Operating Temperature
150°C
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
1.50" (38.10mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Resistance in Ohms @ 25°C