ECX-P27CM-622.080
DigiKey Part Number
ECX-P27CM-622.080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-P27CM-622.080
Description
XTAL OSC XO 622.0800MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
622.08 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECX-P27CM-622.080 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
68mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)