ECX-L32CM-32.768
DigiKey Part Number
ECX-L32CM-32.768-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-L32CM-32.768
Description
XTAL OSC XO 32.7680MHZ LVDS SMD
Detailed Description
32.768 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECX-L32CM-32.768 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
18mA
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)