ECS-80-32-5PX-TR
DigiKey Part Number
XC1272TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1272CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1272DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-80-32-5PX-TR
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 32PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz ±30ppm Crystal 32pF 60 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-80-32-5PX-TR Models
Category
Load Capacitance
32pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Frequency
8 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Frequency Tolerance
±30ppm