ECS-3225S30-100-FN-TR is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
ECS Inc.
In Stock: 2.524
Datasheet
10 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECS-3225S30-100-FN-TR
DigiKey Part Number
ECS-3225S30-100-FN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-3225S30-100-FN-TR
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-3225S30-100-FN-TR Models
Category
Voltage - Supply
3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
7mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)