ECS-320-S-33-TR
DigiKey Part Number
XC1147TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-320-S-33-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ SERIES SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±50ppm Crystal Series 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-320-S-33-TR Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)