ECS-32-17-1X
DigiKey Part Number
X980-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-32-17-1X
Description
CRYSTAL 3.2768MHZ 17PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.2768 MHz ±30ppm Crystal 17pF 120 Ohms HC-49/U
EDA/CAD Models
ECS-32-17-1X Models
Category
Load Capacitance
17pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Frequency
3.2768 MHz
Size / Dimension
0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.530" (13.46mm)
Frequency Tolerance
±30ppm