ECS-250-18-9X
DigiKey Part Number
XC1388-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-18-9X
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±50ppm Crystal 18pF 50 Ohms Cylindrical Can, Radial
EDA/CAD Models
ECS-250-18-9X Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Frequency Tolerance
±50ppm