ECS-21K-15A
DigiKey Part Number
X709-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-21K-15A
Description
MONO XTAL 21.4MHZ 2P 1.5DB TH
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.4 MHz Center 1.5 kOhms Monolithic Crystal Filter Through Hole 1.5dB 15 kHz
EDA/CAD Models
ECS-21K-15A Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Bandwidth
15 kHz
Manufacturer
ECS Inc.
Ripple
0.5dB
Series
Number of Poles
2
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Frequency - Center
21.4 MHz
Package / Case
HC-49/U
Impedance
1.5 kOhms
Size / Dimension
0.437" L x 0.185" W (11.10mm x 4.70mm)
Insertion Loss
1.5dB
Height (Max)
0.441" (11.20mm)